Sīkdatnes

Kas ir sīkdatnes?

Sīki pagaidu teksta faili, kas tiek saglabāti Jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, lai nodrošinātu pareizu interneta vietnes funkcionēšanu, un kas satur informāciju par interneta vietnēm, kuras apmeklējāt. Sīkdatnes padara lietotājam vienkāršāku interneta lietošanu, piemēram, ielogojoties savā lietotāja profilā interneta vietnē, pārlūkprogramma pasaka priekšā lietotāja vārdu, bet sīkdatnes izmanto arī citos nolūkos, piemēram, interneta vietnes īpašnieki iegūst vairāk informācijas par savas interneta vietnes apmeklētāju interesēm.

Kā kontrolēt sīkdatnes?

Jums ir iespēja izdzēst sīkdatnes no sava datora vai citas ierīces, kā arī izmantot vairākuma pārlūkprogrammu piedāvātos uzstādījumus, kas liedz veidot sīkdatnes.

Praktiski visas pārlūkprogrammas paredz iespēju:

  • Aplūkot saglabātās sīkdatnes un izdzēst tās;
  • Liegt sīkdatņu veidošanu trešajām personām;
  • Liegt sīkdatņu veidošanu mārketinga vietnēm;
  • Bloķēt jebkuru sīkdatņu veidošanu;
  • Izdzēst visas sīkdatnes, izejot no pārlūkprogrammas.

Der atcerēties, ka izdzēšot visas sīkdatnes, tiks dzēsti arī Jūsu uzstādījumi atsevišķās interneta vietnēs. Papildus nepieciešams ņemt vērā, ka gadījumā, ja nobloķēsiet jebkuru sīkdatņu veidošanu, daudzas vietnes (ieskaitot mūsu) var sākt darboties nekorekti un pakalpojuma sniegšana var pārtrūkt, šī iemesla dēļ nerekomendējam izvēlēties opciju bloķēt jebkuru sīkdatņu veidošanu.